TAJEMNÝ SVĚT FASCIÍ

aneb v těle je vše propojeno.

Existuje mnoho zdrojů a informací o tom, co jsou fascie a jak pracují a krátce řečeno „fascie mě fascinují“

Jako lektor používám k výuce kromě odborných znalostí i své poznatky a zkušenosti, aby předání faktů bylo živé a skutečné. Příběhy lidí se však zveřejňují obtížně kvůli ochraně soukromí, ale tentokrát se podělím o terapeutický příběh mé kamarádky Pavlínky, která dala ke zveřejnění svolení.

Pavlínka je Doporučený terapeut Dornovy metody pro zvířata a přišla asistovat na kurz. Na první pohled bylo vidět, že není ve své kůži. Svěřila se nám, že už týden cítí blokádu v hrudní páteři a stav se zhoršuje. Požádala mě o pomoc a tak jsme spolu s manželem Martinem ošetřili Pavlínku pomocí Dornovy metody, včetně vybaňkování.

 

 

 

 

 

 

Nastala úleva, ale druhý den byl stav zase téměř stejný, navíc se stupňovala úzkost a zhoršoval se psychický stav. Byla jsem rozhodnutá už do těla nezasahovat, jen jsem přiložila ruce na záda a trapézové svaly. Obě jsme ztichly a dýchaly. Pod rukama jsem ucítila velký tah, který směřoval od týlní kosti, přes klíční kosti až do bránice a břicha.
Fasciální řetězece, které tvoří vzájemnou vazbu fasciální sítě celého těla vyslaly velmi intenzivní signály. Účastníci kurzu se stali svědky ošetření pomocí Osteodynamiky a propojení účinných technik, které pomáhají zejména při funkčních blokádách ve strukturách těla. Po ošetření centrálního řetězce se Pavlínce okamžitě ulevilo a blokáda se již neopakovala.

Opět se skláním před prací mnoha lidí, kteří objevili a stále objevují tajemný svět fascií a poznatky sdělují dál, aby lékaři a terapeuti měli nástroje k účinné pomoci. A dál předávám svým žákům znalosti i dovednosti, aby jejich práce s lidským i zvířecím tělem byla podložena znalostmi, které vedou k pokoře, se kterou vnímají dokonalost živých bytostí

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Protože ve slovech moudrého člověka“ Systém rozpozná vědomé ruce“ je skrytý princip manuálních terapií.

Andrea Dunová